Nosimo zaščitno masko, redno si umivajmo in razkužujmo roke, poskrbimo za pravilno higieno kašlja ter ohranimo medosebno razdaljo dveh metrov.
Osnova Registra prostorskih enot je integrirana podatkovna baza z lokacijskimi in opisnimi podatki.
V registru so evidentirane tudi vse hišne številke in se povezuje s katastrom stavb.
Vsebina Registra prostorskih enot:
Zloženka Hišna številka in številka stanovanja
Zloženka Identifikacijske oznake nepremičnin
Register prostorskih enot je nastal z nadgradnjo Registra območij teritorialnih enot (ROTE) in evidence hišnih številk (EHIŠ), ki sta ju vzpostavila statistika in geodetska služba na začetku 80-ih let prejšnjega stoletja.
Osnova Registra prostorskih enot je integrirana podatkovna baza z lokacijskimi in opisnimi podatki, ki je bila vzpostavljena leta 1995. Ob vzpostavitvi se je začelo tudi njeno vzdrževanje.
Centralno bazo, ki jo imenujemo tudi delovna baza, vzdržujejo geodetske pisarne, območne geodetske uprave in glavni urad preko lokalnih baz s pomočjo aplikacij za vodenje, vzdrževanje in izdajanje podatkov Registra prostorskih enot in hitrega komunikacijskega omrežja državnih organov po principu distribuiranih baz podatkov.
Na Ministrstvu za javno upravo je vzpostavljena uporabniška baza Registra prostorskih enot, ki je kopija centralne baze na glavnem uradu.
V uporabniško bazo se enkrat dnevno zapišejo vse spremembe, ki so bile izvedene v delovni bazi. Baza je namenjena uporabnikom za lažje dostopanje do podatkov Registra prostorskih enot, ima pa tudi funkcijo zaščitne kopije baze.
Zakonodaja s področja geodetske dejavnosti se v skladu z Zakonom o dostopu do informacij javnega značaja nahaja na strani Geodetske uprave RS.
Zakonska podlaga za vzpostavitev, vodenje in vzdrževanje Registra prostorskih enot:
Imenik referentov RPE - imenik je organiziran glede na krajevno pripadnost posameznih občin območnim geodetskim upravam oz. geodetskim pisarnam. Stanje podatkov v imeniku je na dan 30.8.2018.